Збери шишки – вирости ліс!»

26.02.2019

20 лютого вихованці та педагоги Енергодарського центру туризму, краєзнавства та спорту спільно с працівниками Кам'янського лісового господарства провели екологічну акцію «Збери шишки - вирости ліс!».

Директор лісового господарства Олександр Валентинович Грищенко звернувся до Енергодарського центру туризму, краєзнавства та спорту з проханням взяти участь у добрій справі. В інтерв'ю Олександр Валентинович детально розповів про мету й задачі заходу.

- Розкажіть, будь ласка, на що направлений даний захід, які його цілі та

бажаний результат?

- В Запорізькій області на даний момент 3,7 % лісів, а це, на жаль,

найменший показник по всій території України. Фінансування для посадки молодого лісу було відсутнє і робота лісових господарств полягала лише у догляді за лісопосадженнями та пожежною безпекою на територіях лісів. Цього року була прийнята програма «Ліси Запорізької області», в рамках якої лісові господарства області (Кам'янське, Мелітопольське, Пологівське, Бердянське та Запорізьке) будуть висаджувати від 120 до 150 гектарів лісу по всій території Запорізької області. Оскільки зараз ми не маємо сіянців сосни, посадматеріалів, було прийнято рішення збирати шишки. І ми дуже раді, що на прохання допомогти відгукнулись діти й дорослі з ЕЦТКС.

- Який шлях зібраних шишок, що з ними буде відбуватись далі?

- Отже, із зібраних шишок ми отримаємо насіння, навесні воно буде

висаджено (близько 40000 сіянців на території 1 гектару землі) і протягом року ми будемо його доглядати. А вже за рік підрослими саджанцями буде висаджено молодий ліс.

- Скільки приблизно за статистикою приживається й проростає

сіянців?

- Коли вчасно висаджено матеріал, наприклад, зараз: погодні умови

дозволяють, сильних морозів вже не очікується, поки є достатня кількість вологи, якщо 70% сіянців приживається - це успіх!

- А наскільки складний догляд вже за висадженими річними соснами, і як

довго їх потрібно доглядати?

- 2-3 рази на рік потрібно дискувати траву в рядах між деревами, щоб

вона не заважала рости соснам. Молоді деревця потребують догляду близько 3-4 років (майже як діти), поки вони зміцніють і матимуть змогу рости самостійно.

В акції взяли участь близько 50 людей, серед яких вихованці гуртків еколого-натуралістичного напряму та працівники ЕЦТКС. Діти уважно і з великим зацікавленням слухали інструкції щодо збору матеріалу для майбутнього лісу. Було зібрано 7 мішків шишок, з яких, ми дуже сподіваємось, з часом виросте прекрасний сосновий ліс!

Директор ЕЦТКС Наталія Володимирівна Ясінська подякувала Олександру Володимировичу за запрошення й довіру у такій важливій справі. Протягом заходу було вирішено створити й підписати меморандум на довгострокову співпрацю Кам'янського лісового господарства та Енергодарського центру туризму, краєзнавства та спорту. Олександр Валентинович, в свою чергу, запросив дітей та педагогів в гості, на екскурсію до лісового господарства, аби діти побачили, яка важлива праця іноді залишається непоміченою. Всі учасники заходу із задоволенням прийняли запрошення.

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати